Změnit vzduch

Nevím, jestli jste zavřený doma. Ráno se donutíte do práce. Tam to odtrpíte a po práci hned domů. A tam trpíte taky. Nedaří se vám myslet na nic, jen na vlastní neschopnost? Ještě vás dorazí, když jen tak sjíždíte Facebook a všechny ty skvělé statusy vás utvrdí v tom, že jste ztracený případ.

Taky jsem sám sebe utvrzoval v tom, že stojím za ho… Rekapituloval jsem svůj život jako marný, nic jsem nedokázal. Ale hlavně jsem si říkal, že nikdo z lidí kolem mě není schopný mě pochopit.

Ani to nedokážu

Nemyslel jsem na sebevraždu, že bych ji provedl sám, ani na to jsem neměl… ale bylo mi blbě být jen vzhůru a dýchat. Přitom ani spát jsem nemohl. Jen jsem byl. Se svými myšlenkami. Myslel jsem na to, proč to se mnou někdo neskončí za mě. Ani to nedokážu, jsem pan nikdo…

A když mne otec doslova tahal, ať jdu na čerstvý vzduch, tak jsem si říkal, to víš, že jo, budu tahle rozbitý někde chodit. Stojím za hovno, proč mne nenechá jen zdechnout??? Jak směšné. Někam odejít přeci nepomůže, budu rozbitý, ať budu kdekoliv.

A co takhle ten svůj život zase chápat?

Jednou z možností je změnit místo pobytu

Třeba jen na odpoledne. Poslední dobou, koupil jsem si auto, se jen tak zajdu projet. Jedu na hory, na přehradu, do lesa nebo si zajedu do kina, do nákupního centra koupit nějaké věci do bytu… Nemám jen jednu možnost, kam jet, tak jako loni s Itálií>> Ale klidně si řeknu, až tohle dopíšu, udělám tohle, mohl bych si zajít, zajet třeba tam… Nechám tomu volnost.

Pokud nevíte, co se sebou, dejte tím svému životu zase nějaký obraz. Vidinu něčeho, co vás ještě čeká dobrého . Pokud jste hodně v loji, tahle změna vám pomůže. Vezměte své černé myšlenky s sebou. Řekněte si, že je promyslíte venku, tak, jak jsou. Zaručuji vám, že budou jiné.

Deprese vás nutí přemýšlet o sobě, uzavíráte se do sebe a ztrácíte kontakt se světem.

A svět nejsou jen lidi. Svět je to v čem vy vidíte smysl.

Co takhle les? Teď možná namítnete – to mám jako debil chodit po lese? Ano i ne. Les je jedna z možností. A mně se zamlouvá.

Pravda je, že byste nejdřív, než pochopíte, co se svým životem, měli trávit čas hlavně sami se sebou. Stejně asi nemáte náladu volat přátelům, pojďte na pivo s rozbitým člověkem. Což?

Běžte tam, kde a na co se zrovna cítíte

Pokud nemáte náladu na lidi vůbec, nemusíte sedět doma a být sami. V lese je nádherný klid, sjednotíte si myšlenky. Jste sami se sebou a nikdo vás nesoudí. Bod pro vás. Začne se vám měnit váš černý scénář. Abyste byli sami se sebou spokojeni, nemusíte být bůhví jak aktivní. Jak najít co dělat se dočtete zde>>

Deprese je zásah do psychiky člověka. A měli byste si dát čas na rekonvalescenci. Nechtějte pořád uspět v tom životě, který jako dospělá osoba máte zvládat. V tom, co je někde psané a co diktuje tenhle uspěchaný svět.

Potřebujete nějaký čas jen sám pro sebe.

Je to ,,moderní’’ a i v eBooku Jak z depresí jednou provždy říkám, že nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je žít přítomností. Je to tak. Zároveň je ale dobré vědět, kam jdete. Pokud nevíte, jak bude vypadat váš zítřek, přemýšlejte o něm.

Pokud nevíte, co se životem a jak dál, je tohle další způsob, jak se odrazit ode dna. Pokud máte názor, že vás venku nic nečeká, změňte ho, čeká. Minimálně vás čeká vaše osoba.

Můžete si zajít do lesa, parku, k řece. Ale nemusíte. Zajděte si na fotbalový zápas. Do kina. Jestli tam chodí známí a nechcete nikoho z nich potkat a řešit, co kde kdo… Jděte tam, kde je s největší pravděpodobností nepotkáte.

Pokud je vám na tom místě fajn, udělejte si z toho zvyk a navštěvujte ho pravidelně. Čerpejte tam sílu. Možná časem zjistíte, že jste otočili život o 100 %. Ale třeba to tak má být.

Není to počasím

Teď začíná jaro. Nebudu říkat, že deprese ustupuje. Každý to má jinak a já nevěřím na sezónní výkyvy nálad. Ale i les je přístupnější. V zimě se tam projít dost dobře nedá, to je za mě jediný důvod.

Každá změna místa znamená i nový pohled na věc. Zkuste to tak brát. Když moc uvažujete, vypněte. Když jste docela v klidu, uvažujte. Nad sebou, nad životem. Když si tenhle úkol splníte, mozek sám se dá do nastavení klidu. A budete alespoň na chvíli v pohodě. Jestli se sebou chcete něco udělat, kupte si eBook zde>> Nastartuje vás správným směrem.

Když se vám podaří dát se do pohody na jednom místě, dojde vám, že to jde všude, jen máte kolem sebe různé věci, co vás rozptylují, vyvolávají špatné myšlenky.

Nejlepší co pro sebe můžete udělat, je udělat aspoň něco. Jinak budete vždy tam, kde jste teď.

Pokud chcete poradit nebo mi dát námět nebo připomínku, pište mi na mail david@daviddovhun.cz nebo přes Live Chat na každé stránce vpravo dole.

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a autorem projektu Svoboda na vozíku. Jsem autorem eBooku Jak z depresí jednou provždy, Proč pronajímat přes AirBnB a další Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem, k aktivnímu a spokojenému životu. A mou vášní jsou plavání, fitness, cestování a hostitelství. Více o mne si přečtete zde>>

Stáhněte si ZDARMA:

9 Klíčů jak se dostat z deprese i bez léků (POZOR-Není to návod, jak nebrat léky pokud už je užíváte)

Stáhněte si kompletního průvodce jak a čím zvládnout boj proti depresi. Jsou v něm základní principy myšlení, které potřebujete vědět, abyste byl/a se svým životem spokojený/á.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Stáhněte si ZDARMA

    9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
  • Ad
  • Nejnovější příspěvky
  • FB Komunita
  • Rubriky