Začni si uklízet ve vztazích

Tento článek je stejně tak o vztazích jako o Tobě. Proto tyhle dva pohledy spojím.

Co si tak poslední dobou všímám, jak tady v cizině, tak i doma v ČR je, že se lidé více zajímají o svoji rodinu i rodinné vztahy. Pravidelně se scházejí. Hlavně tady v cizině, jsou to setkání celých pokolení.

Určitě to víš, že lidé, kteří mají pevné rodinné vztahy a vztahy obecně vůbec jsou daleko odolnější vůči stresu i depresím. A jsou daleko více šťastnější.

Pokud s tím chceš pomoci, pomůže Ti v tom ebook Jak z depresí jednou provždy. Více o něm zde>>

Začínám rodinou, protože ta je základ.

Ale půjdu i dál do vztahů přátel, známých atd.

Nepřipadáš si sám, na konci světa právě proto, že jsi se moc osamostatnil/a?

Sám si řekni, jestli Tě vychovali otevřeného a podporujícího nebo Tě to neučili vůbec. Možná ses ale Ty odcizil/a rodině, přátelům. A to z jakéhokoliv důvodu. Sám si řekni, jestli ano nebo ne.

Změň úhel pohledu

Slyšel jsem dobrou myšlenku. ,,Možná máš vysoké cíle, vznešené sny. Ale není za tím žádná energie. Jsi v tom sám. Nedaří se Ti. Nikdo Tě nepodporuje. Obrať své kormidlo na lidi. Získáš potřebnou podporu pro své sny.,,

Pokud se cítíš špatně. Zkus se otočit co to udělá. Dříve jsi přece nebyl/a tak uzavřený/á.

Když vidím ty šťastné rodiny, jak jsou všichni happy jak dva grepy. Pomáhají si, podporují se. Tohle přesně přece každý z nás hledá. To je štěstí tak jak má vypadat.

Možná čekáš, že štěstí příjde odjinud. Že jak deprese odejde vrátíš se ke své práci a vydělávání na své sny, plnit si své sny, sám/a. (chápej vlastním přičiněním) Ale zkus se zamyslet. Nechceš být šťastný/á pořád? Ne jen když deprese odejde? Vlastním přičiněním znamená i ukázat svou zranitelnost.

Dříve a teď.

Sám jsem byl vychovaný stylem ,,Vypadni, nemám čas´´, ,,Neotravuj, jsem Ti to říkala´´, ,,No jo, lempl, nevím po kom jsi´´, ,,Nesahej na to a vypadni´´, ,,Hajzle, zmizni mi z očí´´, ,,Hajzle na (plesk), a vypadni´´ ,,Kurvo, já ti dám, dělat mi ostudu (plesk)´´

I proto mám možná velké mezery v mezilidských vztazích. Ale nestěžuji si. Takové chování jsem viděl u více rodin. Nikdo se o nás mladé nezajímal. A vím, že rodiče dělali jen to co uměli a znali ze svého dětství. Ty si možná říkáš z jiného důvodu, že si nemůžeš přijít pro pomoc.

Taky co vidím u mladých rodin je to, že ukazují dětem co je kde pěkného, vysvětlují jim co je co, co jak funguje, co dělat a co nedělat a proč. Zkrátka budují s nimi vztah, pouto založené na důvěře. Uvědomění sebe sama. Uvědomění rodiny.

Ty starší vidím, že rodiče berou do světa. Nechávají je zkoušet a poznat co mají rádi. A hlavně, budují s nimi respekt k rodině. Posilují sourozenecké vztahy. Soudržnost s rodinou i ostatními.

Myslím, že tohle je ta cesta, kterou by se lidé měli ubírat. Možná pak bude méňě depresí a sebedestruktivních povah lidí.

Sdílení

Všimni si, že rodiny se sebou sdílí to dobré i to špatné. Navzájem si pomáhají a  podporují. Nakonec i ty nejčernější scénáře všechny vyblednou a dostanou správnou barvu. Je v pořádku stýkat se s lidmi, i když Ti není dobře. Některé uvědomění o přátelích a rodině najdeš i v ebooku Jak z depresí jednou provždy zde>>

Možná jste se někde po cestě odcizili. Možná už jen řešíte ty praktické věci. Možná si říkáš, že se nechceš ukázat zraněný/á. Tady je důležité, že ,,to nechceš.,, Překonej to v sobě. Každý z nás je jen člověk.

Vzpomeň si jak jsi to dříve měl/a s přátely. Určitě jste si měli co říct. Určitě jste nerozebírali ovzduší na Marsu (nebo možná ano 😀 ) ani Tvé černé stavy. Řešili jste každodenní věci, stejně tak jste se i nasmáli. Jsi pořád stejný/á. V jednom kurzu mne prováděla autorka tím, ať pro přátele uspořádám nějakou akci.

Vezmi opratě

Pozval jsem, představil i je chtěl zlanařit. Výsledek? Dokázal jsem si, že ještě něco v mém životě funguje, poznal dokonce nové lidi a jejich reakce byla wau, to je skvělá věc.

Můžeš svým přátelům ukázat co se jinak děje v Tvém životě? Něco jim představit, naučit je? Pořád jim máš co nabídnout. Jen se podívej co…

Se známými je to stejné. Zajímej se znovu o to co dělají druzí. Ne kvůli tomu ať máš o čem mluvit, ale proto ať máš přehled. Občas někomu napiš a pozdrav ho. Bav se o životě. Tak jak to jde.

Obnov vztah s rodinou, přátely. Přiznej si, že nejsi na světě sám. A že nemusíš všechnu tíhu světa nést na svých zádech. Snaž se vidět dopředu jak to bude vypadat. Je jedno, jak Ti je teď nebo jaké máš v sobě limity. Jsi dobrý člověk, který si zaslouží být šťastný.

Zboř tu bariéru v sobě, kterou máš, že nemůžeš nebo nechceš. Vidět to jako nepříjemnou věc. Tohle je jen mýtus, který asi většina lidí v sobě nosí. Že si nemůže říct o pomoc. Věř, že Ti pak odpadne spousta strachů, nepříjemných stavů i deprese.

 

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a autorem projektu Svoboda na vozíku. Jsem autorem eBooku Jak z depresí jednou provždy, Proč pronajímat přes AirBnB a další Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem, k aktivnímu a spokojenému životu. A mou vášní jsou plavání, fitness, cestování a hostitelství. Více o mne si přečtete zde>>

Stáhněte si ZDARMA:

9 Klíčů jak se dostat z deprese i bez léků (POZOR-Není to návod, jak nebrat léky pokud už je užíváte)

Stáhněte si kompletního průvodce jak a čím zvládnout boj proti depresi. Jsou v něm základní principy myšlení, které potřebujete vědět, abyste byl/a se svým životem spokojený/á.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Stáhněte si ZDARMA

    9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
  • Ad
  • Nejnovější příspěvky
  • FB Komunita
  • Rubriky