Skončili jste na vozíku !!! Co dál?

56a46034dae9b6def6687354c159b4f4

Co teď budete dělat?

Dál žít. Protože vozíkem, pokud Vám není 90 let, to ani zdaleka nekončí.

Díval jsem se dopředu hned.

Já skončil na vozíku díky depresím. Sám jsem skočil z mostu.

Hned po úraze ale jako by se deprese vytratily. Bylo to lidmi se kterými jsem byl v kontaktu.

Už v nemocnici jsem se dostal do pohody a snažil se žít. Vůbec jsem si nepřipouštěl vozík. A do teď to tak mám. Musím říct, že mi to zpříjemňovala moje fyzioterapeutka. Měl jsem štěstí?

Nevím. Ale nepřemýšlel jsem proč zrovna já, protože jsem věděl, že jsem si to způsobil sám. Přijal jsem, že to v tu chvíli tak je a hned jsem plánoval nový život. Kvalitní vozík, auto… 

8f3eb310750e2d4b2f2fd91932c466f9

Taky jsem je měl.

Až když jsem se dostal domů. To jsem byl ještě napůl ležák. Po pár dnech jsem si vyslechl, jak se rodina baví, že bude nejlepší mne dát do ústavu a přepsat si na sebe můj důchod a PNP. Pokud řešíte cokoliv ohledně příspěvků, stáhněte si eBook Zdarma

Hned jak jsem byl trochu v pohodě, jsem utekl do RÚ, teď jsem moc rád, že mne vzali… Ale deprese začly nanovo. Začal jsem se zase stranit lidí. Většinu času jsem se litoval. Začal jsem si sám pro sebe říkat, že jsem jen mrzák, zbytečný, k ničemu. Nevěděl jsem co se sebou dělat, co bych měl udělat. Právě jsem dopsal eBookJak z depresí jednou provždy.

Byly dny kdy jsem byl jakš takš dobrý. Nadchnul jsem se pro něco, ale většinou jsem toho zase nechal. Někdy jsem měl chuť si velkým nožem ty nohy odřezat.

 1546394e5e33f29c3e407d1743f22ee6
Soužití s lidmi

Přes 10 let, i před úrazem, jsem to měl postavené tak, že jsem mezi lidi moc nechodil. Ne že bych si nezašel na pivo. Ale mezi cizíma jsem se cítil stísněně, a mí známí se mi začali vyhýbat, odpovídat na sms. Prostě nebylo s kým.

Když jsem se dostal z RÚ domů. Už do svého. Vzal jsem k sobě bydlet švagrovou. Ale nebyl jsem schopný s nikým vyjít a odměnou mi byly hádky až na kost.

Když už se někdo ozval, měl jsem pocit, že přede všema musím být frajer. Nesnášel jsem ty ,,přihlouplé kecy,“ že to bude dobré. Lidé nevěděli jak se mnou mluvit, tak začli mluvit o vozíku. Nesnášel jsem když mne brali jako polovičního. Připadal jsem si jako takový výstavní kryplík.

Hrál jsem frajera, odkopával lidi od sebe, ale zároveň jsem si uvědomoval, že jsem spíš namistrovaná a úplně z cesty mluvící trubka. Ale nechtěl jsem sobě ani druhým přiznat, že jsem v řiti.

Zkrat

Tehdy jsem dostal zkrat. Dostal jsem 200 tisíc na zakoupení auta a bez dlouhého uvažování jsem pustil byt a odjel na hotel s jedním batohem. Všechno ostatní jsem nechal jak to leží a běží.

Za těch 200 tisíc jsem jezdil 6 týdnů po hotelech, chatách a chalupách na pronajmutí, po celé ČR a Slovensku. Chodil na večeře a pil jak horník. Vždy do bezvědomí. Pořád jsem přemýšlel, jsem na vozíku, nikoho nemám a litoval se. Utíkal jsem sám před sebou, střídal jsem hotely abych na dalším zjistil, že před sebou neuteču. 

Po 6 týdnech jsem skončil až na Ukrajině, odkud mne po pár dnech vyhostili.

Můj celý příběh si přečtěte zde.

15530ff456c2c9eb00c59d5d7ac977a3

Co jsem tím chtěl vlastně říct?

Pokud jste teprve na začátku, a nevíte jak začít, abyste získali trochu nadhled. Abyste se, v ideálním případě vrátili hned jak to bude možné zpět do života. Měli byste se o to snažit. Jak na deprese se dozvíte v eBoku Jak z depresí jednou provždy zde>>

Pokud máte rodinu a kde začít, začněte tam. Snažte se být takoví jací jste byli před úrazem. Snažte se pobývat se známými, kamarády. ,,Choďte“ mezi lidi, najděte nebo se vraťte ke koníčkům. O víkendu někde vyražte. Uvědomte si, že život neskončil a bude takový pro jaký se rozhodnete.

Nestresujte se tím, jak jste na tom teď. Protože fungování těla projde ještě pár změnami a nebudete pořád taková hrouda másla.

V budoucnu můžete pracovat, najít si a dělat nějaký sport, najít si přítelkyni nebo založit rodinu. Ano, i to můžete. V každé fakultní nemocnici Vám co se týká sexu poradí. Můžete si pořídit auto, různé vychytávky pro zlepšení života.  Kde na ně vzít, najdete v mém eBooku zdarma.

Jasně, že budete mít omezené možnosti. Ale život může být stejně dobrý jako byl před úrazem. Slyšel jsem i názor, že si lidé po úraze života váží více. Nesnažte se před světem skrývat, pít nebo se litovat. Prostě už to tak je, smiřte se s tím.

Snažte se být aktivní. Najděte si něco co Vás bavilo před úrazem. Sport, jakoukoliv aktivitu. Choďte mezi lidi minimálně tak jako před úrazem. Hodně věcí se změní, ale vše se dnes dá s pomocí zvládnout.

Právě jsem dopsal eBook Jak z depresí jednou provždy. A je v něm podrobný návod jak se z depresí dostat.

Přeji co nejpohodovější nový start.

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a autorem projektu Svoboda na vozíku. Jsem autorem eBooku Jak z depresí jednou provždy, Proč pronajímat přes AirBnB a další Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem, k aktivnímu a spokojenému životu. A mou vášní jsou plavání, fitness, cestování a hostitelství. Více o mne si přečtete zde>>

Stáhněte si ZDARMA:

9 Klíčů jak se dostat z deprese i bez léků (POZOR-Není to návod, jak nebrat léky pokud už je užíváte)

Stáhněte si kompletního průvodce jak a čím zvládnout boj proti depresi. Jsou v něm základní principy myšlení, které potřebujete vědět, abyste byl se svým životem spokojený.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • FB Komunita
  • Ad
  • Stáhněte si ZDARMA

    9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky