Okolí. S kým jsi, takový jsi.

Okolí má na lidi větší vliv než se zdá. A není to jen o domově. I když jste spokojeni jak máte doma uspořádaný nábytek. Ale máte špatnou náladu, deprese. Okolím myslím vše kde se pohybujete. A vemte do toho i lidi. Protože to s jakými lidmi jste v kontaktu vás ovlivňuje stejně tak. Dnes to bude o lidech.

Říká se, že jsme průměrem 5 lidí se kterými se stýkáme. Ne nadarmo se říká vrána k vráně sedá.

Převzít odpovědnost

Abyste se dostali z deprese, měli byste zapracovat na tom, jak to máte s lidmi. Snažte se za sebe vždy rozhodovat. V depresi máte tendenci se na někoho spoléhat. Říkáte si, myslí to se mnou dobře, má mne rád, má pravdu. A pouštíte tak otěže svého ,,vedení´´. Pokud vás někdo má rád, zárověň vás lituje nebo bere jako, že máte prostě depresi a jste takoví. Tak se k vám tak chová.

Neříkám, že je špatné někomu věřit, mít rád nebo odmítat lásku. Ale pokud chcete o svém životě rozhodovat, vést ho ku své spokojenosti. Měli byste se tak chovat.

Zpětná vazba

Představte si jen, že chcete něčeho dosáhnout a máte o sobě pochyby a předáte někomu vedení. Jakou zpětnou vazbu můžete dostat? Přece jen to, že se k vám bude chovat, jako že nemáte dost odvahy, sebevědomí. A představte si, že takových lidí máte kolem sebe více. Doma, v práci, mezi přátely.

Jakou zpětnou vazbu můžete dostat? Lítost. Představte si lítost ode všech se kterými příjdete do styku. No, jo ty to máš těžké, je mi tě líto, no jo bude lépe, musíš vydržet. Jak chcete z této zpětné vazby být veselí. Lidé kolem vás i když to s vámi myslí dobře vám dávají jen to, co dáváte vy jim. A vy se tak udržujete a utvrzujete v tom, že život je špatný.

Zkuste se na jeden týden přemoci a lidem místo ledabylého, já jsem v depresi říkat, jak skvěle se máte.

Pokud se snažíte z deprese dostat a nějaký cíl před sebou vidíte, udělejte si seznam lidí se kterými přicházíte do styku. A zkuste si sepsat, kdo z těch lidí vám dává pozitivní zpětnou vazbu k tomu co chcete.

Znám ženu, která žije dlouhé roky s otcem ve velkém domě. Jsou sami dva. A věc se má tak, že ji otec denně utvrzuje, že hlavní věc je starat se o něj a o dům. Vyžehlit, umýt okna, poklidit v kuchyni, převléct mu postel, uvařit mu jídlo, postarat se o něj. Denně ji utvrzuje v tom, že jiný svět prostě není.

Ona nepracuje a má pár přátel, kteří občas dojdou k ní do domu nebo na zahrádku pokecat. Denně má tak na talíři úklid, starost o dům a otce. Divili byste se, že trpí na deprese?

Udělej si čas

Proto říkám, udělejte si odstup. Pokud máte cíl, kterého chcete dosáhnout. A podívejte se na něj z pohledu, ano to půjde, jsem bez deprese. Kdo mi dává takovou zpětnou vazbu abych byl v pohodě?

A když mi ji nedávají jak to můžu udělat aby mi ji dávali? Musím se stýkat s přítelem, který denně kritizuje vše kolem sebe? Musím chodit v práci na svačinu s kolegou, který je pověstný morous?

A pokud ano, zeptejte se, jestli se v jeho přítomnosti chcete cítit méněcenní, slabí, zbyteční. Pokud máte 9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků. A pokud čtete tento Blog, víte, že vy jste pánem svých myšlenek. Vymyslete. Ano vymyslete si takový rozhovor, ze kterého dostanete pozitivní zpětnou vazbu.

Nebojte se projevit tak jak chcete. Vy si děláte svou pohodu stejně jako depresi. Přenastavte se tak aby vám lidé pomáhali. Aby vám dávali takovou zpětnou vazbu jakou chcete.

Začátky jsou vždy těžké

Začátek možná bude trochu těžší, zvlášť když jste od přírody šedé myšky. A pokud jste v tom pozitivním sami. Pokud budete chtít vedení, můžete se se mnou spojit přes Skype. Provádím Mentoring a podržím vás na začátku a budu s vámi tak dlouho jak budete chtít. Ukážu vám vaše nové možnosti a limity, které dodržovat nemusíte.

V tom týdnu nebo spíše později se vytvoří se kolem vás možná prázdno, ve které budete sami. Nemějte z něho strach. Z toho, že najednou jste sami. Berte ho s láskou a pokorou. A myslete na to, že život bez deprese existuje. Bude to jen příležitost vzít si do života, činnosti, lidi kterými si život vyplníte.

I když vám nebude zrovna nejlépe. Odrážejte ponurou náladu a vše co si nechcete pustit do života. Ano, život se skládá z toho co si do života pustíte a čemu budete věřit. Pokud máte přesvědčení, že nemůžete, opravdu nebudete moct. Zkuste být cyničtí, sarkastičtí a vůbec jakýkoli, ale nedávajte najevo, že si nejste jisti. Buďte alespoň ten týden nad věcí. A dejte o sobě vědět, že si svůj život řídíte sami.

Nikdo vám nemůže říct, že to se sebou nesmíte zkusit. Za zkoušku nic nedáte. Berte to jako hru. Hru na to být bez deprese. Zkuste jen co vám tato hra může přinést.

 

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a autorem projektu Svoboda na vozíku. Jsem autorem eBooku Jak z depresí jednou provždy, Proč pronajímat přes AirBnB a další Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem, k aktivnímu a spokojenému životu. A mou vášní jsou plavání, fitness, cestování a hostitelství. Více o mne si přečtete zde>>

Stáhněte si ZDARMA:

9 Klíčů jak se dostat z deprese i bez léků (POZOR-Není to návod, jak nebrat léky pokud už je užíváte)

Stáhněte si kompletního průvodce jak a čím zvládnout boj proti depresi. Jsou v něm základní principy myšlení, které potřebujete vědět, abyste byl/a se svým životem spokojený/á.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Stáhněte si ZDARMA

    9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
  • Ad
  • Nejnovější příspěvky
  • FB Komunita
  • Rubriky