Novoroční rozhodnutí


Rozhodli jste se po Novém roce, že deprese jde zvládnout? Že budete žít jinak, dělat věci jinak? Dokonce jste se viděli, jak se vám bude dařit a že vše bude fajn? A teď po měsíci jste na tom zase stejně. Realita je jiná, než jste si představovali. A sebevědomí máte zase na bodu mrazu?

Co kdybych vám řekl, že jste nezačali dobře? Nevěnovali jste se dost sobě. Podrobně se tomu věnuji v e-booku – Jak z depresí jednou provždy

Nejdřív je rozhodnutí. To jste asi udělali. Ale člověk potřebuje něčemu věřit. Když se podíváte s odstupem na svůj život, tak někde tu cestu třeba vidíte. Řeknete si, jo, jsem dobrý. A rozhýbete se, věci jdou, jak mají. Ale pak na vás přijde ta černá vlna.

A zase ta černá

Krok po kroku vás zahaluje do přesvědčení, že danou věc nezvládnete, začnete pochybovat. A barvit vše ještě víc na černo.

Chvíli bylo vše ok a teď zase nevíte, odkud to přišlo, že jste zase tak rozbití, nevíte, kde za co zatáhnout, kde co udělat. Přišlo to z vás nebo proč si zase nevěříte?

Kdysi jsem četl knihu, ve které se psalo, že se nemáme brát příliš vážně. Získat odstup. Jsme jako herci, kteří nosí celý život masku. To je to, co vidí ostatní. To, s čím jdeme jako s kůží na trh, to, co prezentujeme světu.

Pod povrchem

Deprese se ale odehrává až pod touto maskou. Až pod tím, co denně nosíme. A tomu je třeba se věnovat. Dál žijte svůj život. Nepřikládejte věcem kolem sebe takovou váhu a neberte to, co se děje, tak vážně. Asi se cítíte spojeni se svou rolí tak příliš, že to bolí. Ale všechny tyhle věci s trochou cviku zvládnete.

Zaměřte a směrujte svou pozornost na to, co se odehrává ve vás. To posilujte. Nemusíte utíkat za tím, že je vám chvíli dobře. Najednou se do všeho pustit. Ano, je vám fajn. Tak si to užívejte. Ale zkuste se v tom fajn zastavit a věnovat se zamyšlení nad tím, co vlastně doopravdy chcete. Ze srdce. Pod maskou.

Váš vnitřní svět je rozbitý a dále bude, pokud se mu nebudete věnovat.

Na začátku roku jste si asi řekli: Tohle je mezník, zbavím se depresí.
Určitě jste se viděli jako silní. S tím, co děláte a kdo jste – což je persona-maska. Budu chodit tam, tohle budu dělat, tohle udělám, tomu se budu věnovat, budu více chodit mezi lidi.

Neříkám, že jste se rozhodli špatně. Jen byste měli více opravovat svůj hodnotový život, systém. Toho, co se děje ve vás. Vím, může to bolet a bolí. Ale tam musíte začít. V e-booku Jak z depresí jednou provždy se tomu věnuji krok po kroku. Taky připravuji e-book ZDARMA, kde se k tomu dočtete více.

Pokud už teď máte náladu zase proměnlivou, jednou nahoře jednou dole, a vidíte jen povinnosti, na které nemáte sílu ani odvahu, udělejte jednu věc.

Zastavte se.

Nic vás nehoní. Chvíli nemyslete na nic. A ZASNĚTE se. Představte si místo, kde je vám dobře. Kde byste chtěli být? V domku u moře? V chatě někde na samotě u lesa? Představte si jednoduše jakékoliv místo, kde vám bylo dobře nebo kde byste chtěli být.

Může se to zdát jako bláznovství. Ale to jen proto, že vám kdysi kdosi řekl, že sní jen děti. Tam ale začněte.

Když to vidíte tak, že tam chcete utéct, utečte na tohle vysněné místo v představách před vším, co vás obtěžuje. Od bolesti. Na tomhle místě je vám dobře a vše funguje podle vašich pravidel. Vše je tam ok. Jste v pohodě a vše je tak, jak má být. Pokud je vám zle, dobíjejte si tam energii. Pokud je vám dobře, vytvořte si příběh toho, co tam děláte, s kým tam jste.

Uvědomujte si, jaké tam máte hodnoty. Co tam považujete za samozřejmost?

Zlomená

Deprese vás zlomila. Vaší víru, vaše sebevědomí. Nechtějte hned létat. Když máte chřipku, taky si zalezete pod deku a nějaký čas se potíte. Neříkám, abyste vše omlouvali tím, že máte deprese. Jen si dejte trochu času.

Možná příjde někdo, kdo vás spasí, ale možná taky ne.

A jak se říká, travte čas tak, s tím a tam, kde vám je dobře. Zastavte se takhle denně. Uvědomujte si své hodnoty. A ty převádějte do svého reálného života. I chlapi mají své dny. A na rozdíl od žen chlap věří a koná. Tomu, co děláte a kdo jste, musíte věřit.

Teprve potom na sebe a svoje každodenní povinnosti nahlédněte. Uvažujte o sobě jako o člověku, který se na sebe dívá z výšky. Nesnažíte se hrát hru, držet pózu tam, kde to není třeba? Více v připravovaném e-booku ZDARMA.

Dříve vás něco bavilo, ale možná už to není to, co chcete. Nebo to chcete, ale děláte dalších pět věcí jen proto, že je dělají všichni nebo si myslíte, že se „to tak má dělat“. Možná jste se tak spjali s tím, kdo máte být a co hrajete, že jste zapomněli na sebe. Projděte si tak všechny oblasti svého života. A zbavte se toho, co vám nic nedává. Převezměte znovu otěže svého života.

Růst, posilování

Nechte v sobě růst tu část, které věříte. Snažte se, kdykoliv to půjde, tuhle část v sobě posilovat a nechat ji projevit se. Ne zpívat na celé kolo: Jsem v pohodě. To ještě zdaleka nejste. Ale po pár dnech vám bude lépe. Buďte v tomhle skromní.

Od toho se odpíchněte.

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a autorem projektu Svoboda na vozíku. Jsem autorem eBooku Jak z depresí jednou provždy, Proč pronajímat přes AirBnB a další Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem, k aktivnímu a spokojenému životu. A mou vášní jsou plavání, fitness, cestování a hostitelství. Více o mne si přečtete zde>>

Stáhněte si ZDARMA:

9 Klíčů jak se dostat z deprese i bez léků (POZOR-Není to návod, jak nebrat léky pokud už je užíváte)

Stáhněte si kompletního průvodce jak a čím zvládnout boj proti depresi. Jsou v něm základní principy myšlení, které potřebujete vědět, abyste byl/a se svým životem spokojený/á.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Stáhněte si ZDARMA

    9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
  • Ad
  • Nejnovější příspěvky
  • FB Komunita
  • Rubriky