Něco za něco

Lidé si často myslí, že když mají depresi, že se jí zbaví tím, že budou slušně a spořádaně žít. To anebo neochota něco s tím stavem provést. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Že si dokážou jen stěžovat. Popisovat stavy jak je jim špatně. Čím si dnes zase prošli. Ale proti tomu nic nedělat. A když jim někdo nabídne pomoc s myšlenkou jak svůj život obohatit o některé aspekty života, tak řeknou, že je to hloupost. Proo všechno v životě je ale třeba něco udělat. A to i s depresí.

Něco za něco

Určitě víš, že v životě je vždy něco za něco. Tedy akce vyvolává reakci. Jak chceš aby se cokoliv změnilo, když stojíš na místě a děláš jen ty samé věci? Pravda, dříve jsem si možná taky myslel, že není třeba měnit zvyky. I když jsem neměl žádné dobré návyky, kromě cvičení, tak jsem čekal, že budu mít skvělý život. Snad.

Teď se mi to ale jeví jako zcestné.

Podle mého by sis měl/a nejdříve uvědomit, že to, že jsi bez nálady, neschopný/á něco dělat, negativně naladěný/á nejsi Ty, ale deprese. Je to nemoc. Stav. A ten by jsi měl/a chtít změnit. Odpověz si sám/a co bys dělal/a nemít depresi.

Měl/a by jsi vyzkoušet cokoliv pro to aby se to změnilo. Vím, ten stav je hmatatelný, je součást Tebe. Ale další věc, kterou by sis měl/a uvědomit, že Ty jsi ten/ta kdo řídí své myšlenky. A pokud je mysl slabá, měl/a bys jí vědomě pomáhat.

Pomoci Ti v tom může eBook Jak z depresí jednou provždy.

Mám za to, že deprese pochází z narušených emocí a Tvého dosavadního životního stylu. Pokud je to pravda, proč ho nezměnit? Jistě, deprese může být i odrazem nějaké skutečnosti. Ale pořád je reakce silná emoce. Proto bys ses měl/a alespoň na čas na emoce zaměřit a působit na sebe.

Aktivity

Ať je to meditace, cvičení, čtení, nějaká Tobě blízká  činnost, vědomé opravuj své myšlenky nebo používej jinou techniku nebo činnost. Deprese je nemoc. A s realitou to nemá nic společného. Možná jen do té míry, že jsi se svou osobou příliš spjatý/á. Vím, bolí to, vím, nejde to, vím je to těžké. Ale je to jen Tvé vidění světa.

Pokud nad depresí chceš vyzrát, nad tou sviňskou nemocí. Musíš pro to něco udělat.

Už si pohrávám s myšlenkou, že deprese je nedostatek motivace. Ve stručnosti řečeno. Pokud jsi na tom zle. A je to těžké, vím. A pokud nedokážeš čerpat energii z toho co děláš běžné. Měl/a bys alespoň na čas začít dělat jiné věci. Osvědčené i méně známé. Hledat co Ti vrátí chuť do života.

Nehoň se

Ne, snažit se zvládat vše jako do teď, honit se za tím životním stylem, který momentálně nebo už vůbec nefunguje. Být z toho ve stresu, že to najednou nejde a nebo zase nejde tak jak by mělo. Přece když jedeš s autem cestou, která je pro auto nezvladatelná, tak to zkusíš jinudy. Nehoň svůj život. Se zlomenou nohou taky pořád neběháš, pokud jsi běžec. Dáš si oraz. Přizpůsobíš se zranění. Pro svou nohu uděláš minimálně to, že ji obstaráš sádru a chodíš pomaleji. Jinak.

Myslím si taky, že deprese je nemoc naší doby. Z toho jak žijeme, jak jsme se naučili žít. Vše máme pod nosem, prakticky nemusíme nic dělat. Můžeme jen sbírat plody úrody se kterou ani nemáme nic společného.

Snaž se zajímat se o pozitivní myšlení. Hledej něco co Ti zvedne náladu, co Tě rozveselí, naladí pozitivně. Vyhledávej tyto akce. Pokud chceš začít jinak, pomůže Ti v tom eBook Jak z depresí jednou provždy.

A ano. Ty jsi tvůrce svých myšlenek. A myšlenky vytváří emoce. Pokud to nezvládneš sám/a můžeš vyhledat odborníka aby Ti do začátku pomohl. Ale je na Tobě se snažit. Je to Tvůj život a nikdo to za Tebe neudělá.

Zvyky

Proč bys nemohl/a změnit své zvyky? Zůstaneš stejný/á to Ti garantuji. Jen změníš úhel pohledu. V prvé řadě se snaž příjmout takový/á jaký/á jsi. Se svými chybami i přednostmi. Měj se rád/a jak nejvíce dokážeš. Existují osvědčené metody na zlepšení nálady. Na výrobu pozitivních látek v mozku, pokud to chceš takto.

Proto pokud jsi už delší dobu v depresi nebo se ta svině opakuje, popřemýšlej jak můžeš svůj život změnit, jaké zvyky do něj přinést. Jak ho znovu obohatit, tak aby jsi zažíval/a pozitivní emoce. Možná přejdeš ke zdravému životnímu stylu, ano od Tebe se něco očekává. Minimálně to, že s ním začneš, protože jinak na změnu stavu můžeš taky jenom čekat v utrpení. Sám to znám.

Začni si dělat malé radosti, začni si dobrých věcí všímat. Ať je to technika deníku vděčnosti, 3+3 nebo jiná. Začni otáčet svou mysl k dobrým věcem. Těch špatných bude na světě ještě pořád dost. Pochval se za něco. Odměň se.

Později začni se sportem. Můžeš začít doma, docházet do sportovních klubů. Běhat nebo jinak posilovat tělo. Aktivně pro své tělo něco dělej. Můžeš si upravit stravu. Jinak upravit svůj aktivní čas. Stýkat se s jinými lidmi nebo jinak o vztahy pečovat. Motivovat se můžeš s někým blízkým a pozitivním, různými afirmacemi. Motivace je vlastně jedna z nejdůležitějších věcí. Budeš ji muset pilovat. Deprese má vliv na všechny Tvé oblasti života.

Zdá se, že budeš začínat odznovu. Já bych začal s tvrzení, začít jinak.

Na začátku se ale musíš rozhodnout se svým stavem něco udělat. Pomoci Ti v tom může i eBook Jak z depresí jednou provždy.

Zdroj foto: pinterest.com

 

 

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a autorem projektu Svoboda na vozíku. Jsem autorem eBooku Jak z depresí jednou provždy, Proč pronajímat přes AirBnB a další Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem, k aktivnímu a spokojenému životu. A mou vášní jsou plavání, fitness, cestování a hostitelství. Více o mne si přečtete zde>>

Stáhněte si ZDARMA:

9 Klíčů jak se dostat z deprese i bez léků (POZOR-Není to návod, jak nebrat léky pokud už je užíváte)

Stáhněte si kompletního průvodce jak a čím zvládnout boj proti depresi. Jsou v něm základní principy myšlení, které potřebujete vědět, abyste byl/a se svým životem spokojený/á.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
Komentáře
 1. David Dovhun napsal:

  Děkuji Veroniko.

 2. Tohle by si měl přečíst každý, kdo bojuje s depresí. Určitě tam najde aspoň jednu věc, kterou může zavést do života okamžitě – a pak vidět, že se začne něco dít… Davidovy rady jsou skvělé v tom, že depresi zná a moc dobře ví, co v ní člověk může / je schopný udělat, jeho rady nejsou nikdy „hraběcí poučky“, ale užitečné a použitelné věci.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Stáhněte si ZDARMA

  9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
 • Ad
 • Nejnovější příspěvky
 • FB Komunita
 • Rubriky