Mám depresi?

Možná se cítíš životem unavený/á, bez energie, život pro Tebe ztrácí smysl. Možná o sobě pochybuješ, nedokážeš se vymanit z toho šedého světa. Vše Ti příjde moc těžké na to to udělat.

,,Před tím, než si diagnostikujete depresi a nízké sebevědomí, ujistěte se prosím, že nejste obklopení blbci.,,

Autorem tohohle moudra je samotný tatíček psychologie Sigmund Freud.

Možná že máš depresi… Dříve než zalarmuješ psychologa, psychiatra sám/a bys měl/a zhodnotit jak se k Tobě chovají lidé se kterými jsi v kontaktu. Na začátku jsi mohl/a být jen vyčerpaný/á, ve stresu. Pak jsi do svého okolí vpustil negativní lidi, kteří mají recept na všechno a vše vidí s naprostým přehledem, kromě vlastního života a chování. Ke zlepšení nálady a náhledu na život si stáhni zdarma 9 klíčů jak zvládat deprese i bez léků.

Energetičtí upíři

Jsou to ve směs energetičtí upíři, kteří když vidí někoho kolísat, řeknou mu co vše je špatně. Pod rouškou přátelství, lásky, soucitu do Tebe pumpují přesvědčení Tvé nízké sebeúcty, sebevědomí, bezvýchodnosti z Tvé situace a bůh ví čeho ještě. Než aby se sami postarali o svůj život, snaží se řešit a vždy mají připravený ,,skvělý,, scénář toho Tvého.

Najdeš je mezi přátely nebo dokonce v rodině. Je to o to těžší, že s nimi máš vztah x let. A i když někdy toto chování postřehneš, tak ho záhy omluvíš, protože je to prostě blízký člověk.

Z vlastní zkušenosti vím, že mi píšete, že jste v těžké depresi. A potom zjistíme, že jste vlastně pod vlivem někoho blízkého. Dokonce ho i bráníte. Přitom, kdyby jste si přiznali jak vás to ovlivňuje, mohli by jste žít zase spokojeným životem. Pokud máš depresi, stáhni si za 69 kč eBook 5 kroků jak depresi zvládat lépe nebo rovnou e-Book Jak z depresí jednou provždy.

Někdy se tento upír tak chová nevědomky, ale většinou je to o ovládání Tebe jako člověka a prostě ví jak na Tebe, kde Tě chce mít a tak Tě prostě udržuje jak mu/jí to vyhovuje. Můžeš je poznat podle vět typu ,,Vždyť víš, že Tě mám rád/a,, ,,Vždyť to stejně nestojí za to,, ,,Já Ti to říkám pořád,, ,,Zůstaň kde jsi,, a dalších.

Tito lidé mají sklon si myslet, že druhé lidi můžou vlastnit, ovládat, že jim to dlužíš a že oni jsou ti správní. Ta druhá skupina mají prostě sami svého žalu dost, tak zaútočí jako na raněné zvíře.

Proti těmto upírům pomáhá se jich stranit nebo alespoň se myšlenkově vymezit (chápej nepřipouštět si k tělu a do své mysli), stát si za svými rozhodnutími, být pozitivní a převzít znovu odpovědnost za to co se Ti děje. Ze začátku budeš možná čelit posměškům nebo dokonce agresi z jeho/její strany. Ale budeš mít zase svůj život jen ve své režii.

Hajzlové a záškodníci

Sám Freud určitě myslel i na druhou skupinu lidí. Druhou skupinou jsou lidé, kteří mají oblibu srážet druhé. Kdykoliv je možnost, tak přijelou do ohně olej, když vidí, že Ti to ubližuje. Dokážou se schovat někdy za přátelství ale většinou jen za slušné jednání. Najdeš je mezi svými, přessvými známými nebo spolupracovníky.

Pokud uvidí, že kolísáš, přilejou do ohně třeba historkou nebo trvzením, že slyšeli o Tobě to nebo ono. Chybu i téma si vždycky najdou. Nemají radost z úspěchu druhých a rádi škodí. Dělá jim dobře když vidí svou zásluhou lidi trpět. Mají rádi pocit nadřazenosti a vlivu na druhé. Když je z nějakého i smýšleného důvodu ohrožuješ, rozhodnou se Tě trápit dlouhodobě. A když jsou sami ve špatné pozici, rádi osočí raněného, Tebe. Rádi ovládají nebo jsou tvůrci kolektivního vědomí.

Této skupiny jsou ještě dva druhy. Jedni jsou k Tobě vždy slušní a máš možná pochyby o tom, že by Ti mohli škodit. Hodně se podobají energetickým upírům. Ale protože spolu nemáte blízký vztah, ani nemají potřebu Tě utvrzovat, že Tě berou. Většinou jsou při seznámení mezi prvními kdo Ti příjde podat ruku. A většinou se snaží dokázat dobrotu úsměvem.

Duhá skupina jsou lidé hrubšího zrna, ale o to lehčí je je poznat. Je jim jedno, jestli na Tebe ukážou, zničí Tvou práci, sebedůvěru, když jsi přítomen nebo ne. Je jim to jedno, stojí si a věří tomu, že jsou v právu.

Bránit se jim oběma můžeš ukázkou sebedůvěry. Jasným vymezením pravidel a mantinelů. A v krajním případě i výhružkou (jít za šéfem nebo ho/ji jinak poškodit). Rozhodně nestačí tiše snášet křivdy a čekat změnu. A samozřejmě je dál nepouštět do svého soukromého pole. Mělo by to stačit, ale pokud se situace nezmění, nezbyde Ti nic jiného než pole vyklidit.

Lidé

Jsou různí, někteří si Tě váží, jiní pomůžou, když je třeba, někteří udělají pravý opak, některé jenom potkáváš… Vše ale vychází i z toho jak Ty sám/a si věříš. Šedé myšky to mají v životě těžké i z toho důvodu, že je nikdo nebere příliš vážně, protože si sami za sebou nestojí.

Pokud chceš vědět, jestli máš ve svém okolí podporu. Jestli Tvá nálada a pocity nejsou zásluhou druhých lidí. Pokládej si otázky typu… Je pro mne ten/ta přínosem? Podporuje mne? Inspiruje? Jsem v jeho/její přítomnosti v pohodě?

Věřím, že Ti článek pomohl si ujasnit jak na tom jsi. Všichni jsme ovlivňování druhými a pokud usoudíš, že Tě deprese trápí nebo je v kombinaci s těmito lidmi, stáhni si eBook Jak z depresí jednou provždy, který Tě provede depresí i posílí sebevědomí.

 

 

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a autorem projektu Svoboda na vozíku. Jsem autorem eBooku Jak z depresí jednou provždy, Proč pronajímat přes AirBnB a další Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem, k aktivnímu a spokojenému životu. A mou vášní jsou plavání, fitness, cestování a hostitelství. Více o mne si přečtete zde>>

Stáhněte si ZDARMA:

9 Klíčů jak se dostat z deprese i bez léků (POZOR-Není to návod, jak nebrat léky pokud už je užíváte)

Stáhněte si kompletního průvodce jak a čím zvládnout boj proti depresi. Jsou v něm základní principy myšlení, které potřebujete vědět, abyste byl/a se svým životem spokojený/á.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
Komentáře
 1. David Dovhun napsal:

  Být v kontkatu s jedovými lidmi je těžké, zvlášť když oni jsou si jisti a my třebaže ,,slabí,, Někdo může mít s blízkým ještě soucit, že by to dotyčný pochopil a může se snažit ho přesvědčit. Pak je důležité si uvědomit, že on nás vlastně nebere za sobě rovné, takže veškerá snaha by šla sr.. A taky, že žádný člověk se nemění kvůli nám, ale jen kvůli sobě.

 2. Ano, na podíl druhých lidí na našem psychickém stavu se často zapomíná, ale to bychom se taky mohli upsat vděčností do bezvědomí, několik hodin denně meditovat atd. a vůbec k ničemu to nebude, dokud se nezbavíme energetického upíra nebo psychopatické rýpala. Díky za připomenutí

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Stáhněte si ZDARMA

  9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
 • Ad
 • Nejnovější příspěvky
 • FB Komunita
 • Rubriky