Kdo jsem

Jsem Bloger a Hostitel přes AirBnB. Jsem autorem tohoto a několika dalších projektů. Cestuji, pracuji odkudkoliv v Evropě. Cvičím, čtu, sportuji, medituji a vzdělávám se v osobním rozvoji. Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem k aktivnímu a spokojenému životu.

Za těch x let s depresí jsem vděčný jen za každé nové ráno, kdy mi stačí, že se můžu svobodně rozhodnout co chci dělat. Vypadalo by to jako, že jsem jednodušší člověk. Ale plním si taky své sny, cestuji po celé Evropě. Mám rád moře a slunce. Mohl jsem si dovolit potápět se v moři a být měsíc ve Španělsku nebo slavit Nový rok a být 2 měsíce v Chorvatsku.

Baví mne poznávat nové kultury a světe div se i poznávat nové lidi. Letos ke mne přibyl i člen mé rodiny, asistenční pes Atrey, se kterým můžu jen tak zevlovat na pláži. Díky práci a toho, že rád poznávám nové věci si můžu dovolit pobývat kdekoliv na světě a užívat si toho co mi život nabízí.

Nebylo to ale tak vždy

Pocházím z rozvrácené rodiny. Vždycky jsem to těžce nesl. Do dospělosti jsem vlastně ani nevěděl jak to mám brát. Od malička jsem byl zakřiknutý. Otevřený jsem byl jen několika blízkým lidem.

Už od mala jsem v sobě něco hledal a nevěděl kde patřím. V 7 letech jsem se pokusil o sebevraždu. V 11 letech jsem měl otravu alkoholem. Od 15 do 17 let jsem kouřil marihuanu, hašiš a píchal si pervitin. 

I přesto jsem dokončil školu, vyučil jsem se jako kuchař. Škola byla pro mne do základní vojenské služby jediné místo s pevným řádem. Do 26 let jsem trpěl úzkostmi a depresemi. Vyhýbal jsem se kontaktu s lidmi. Úzkosti mne zahnaly do kouta, strachy se promítaly do kontaktů s lidmi.

Veškeré vztahy s lidmi jsem buď ukončil sám a nebo skončili přirozeně. Dost jsem trpěl vlastním nepřijetím sebe sama a vyčítal si, že nejsem schopný udržet vztah s nikým. Žil jsem proto, kromě setkávání s rodinou jako samostatná jednotka. 

Díky depresím jsem v roce 2007 skočil z mostu. A skončil na vozíku.

Diagnóza bolestná skoro smrt

Poté, co jsem se dostal na vozík, jsem si prošel ještě obdobím, kdy jsem hodně pil. V roce 2010 mi doktor řekl, že mám vrozený depresivní syndrom, který se nedá léčit a já, už na vozíku, skočil znovu, z přístavní hráze.

Vlastní léčba

Když jsem se probral, pobyl jsem si nějakou dobu v léčebně a řekl, že nic nebude jako do teď. Že na deprese nevěřím a odmítám se s depresemi smířit. A budu v pohodě. I když jsem měl docela strohý život už od mala jsem četl knihy o psychologii a rozvoji osobnosti. Ty mi ve špatných dobách pomáhaly přežít.

Našel jsem si práci jako operátor telemarketingu a telefonista, u které jsem vydržel 4,5 roku, sportoval jsem (basketbal, plavání, florbal, ragby, fitnes). Oprášil pár vztahů, chodil posedět na kávu, pivo.

Žil jsem docela normální život. Ač sám. Depresí jsem se, až na jednu krátkou epizodu, zbavil. Zjistil jsem, co na mě platí a uvědomil si, že jsem tvůrcem svého života.Byl jsem 5 let bez jediné deprese. 

Vrátily se

Až na začátku roku 2015 jsem začal ztrácet půdu pod nohama. Z několika důvodů, pracoval jsem 16 hodin denně a více, rozešel jsem se s holkou a začal jsem si vyčítat vlastní neschopnost. Udělal jsem chybu. Zase jsem dovolil depresi přijít mi do života, tím, že jsem si vyčítal nefunkčnost udržet si vztah. Osobní život jsem v té době úplně vypustil. A prožil si další sebedestruktivní období.

Pořídil jsem si sice několik posilovacích strojů, ale vždy po pár týdnech můj zájem o každou věc opadl.

Nemohl jsem se pohnout z místa. Jako bych zamrznul.  Čím více jsem se snažil, tím to bylo horší. Deprese jsem prožil tak silně jako nikdy předtím. Úzkosti v kontaktu s lidmi mne hnaly do kouta a já si vyčítal, i to, že vůbec dýchám. Zase jsem hledal smysl života, proč vůbec žiju a mám žít.

Snažil jsem se toho zbavit, ale bylo to jen horší. Nic mne z toho ne a ne vytáhnout. Znovu jsem pustil odpovědnost a dostal se k poslednímu pokusu, chtěl jsem se předávkovat.

Zlomilo se to

Zlom pro mne nastal asi tři měsíce po posledním pokusu. Znovu jsem si řekl, že takhle žít už nechci. Přišlo uvědomění, že život si tvořím já svýmí myšlenkami a činy. Převzal jsem odpovědnost i za to jak mi je a za to, že tak jak ho chci prožít ho za mne nikdo neodžije. 

I když to nebyla cesta přímo růžová a nestalo se to hned. Řekl bych, že jsem si prošel a ještě procházím obdobím hledání a uvědomování si své bytosti. Ale je v tom i něco silného a povzbuzujícího. Deprese má jiné a světlejší barvy. Vzdělávám se v osobním rozvoji, píšu dva blogy, užívám si pobytu u moře, sportuji. Po roce pronájímání bytu cizincům mi došlo, že toto Blogování a pronájmy je má vysněná práce. Spustil jsem dokonce i druhý projekt, který na ubytování cizinců navazuje.

 A teď

Odpovídám si dál na otázky které ke mě přicházejí a žiju více autentický život (chápej, žít přesně tak jak to vidím a prožívám) Hledám v životě to dobré a jsem tímto více svobodnější a život je barvitější.

Vyplňuji život tím co mne baví a s čím jsem 100% v souladu. Cestuji po celé Evropě. Objevil jsem v sobě zase radost ze sportu, který mne maximálně baví. Plavání. Aktivně trávím volný čas. 

V hlavě jsem měl a ještě mám rožšíření tohoto Blogu i projektu Svoboda na vozíku. Mám plány na cesty do Asie i Karibiku. Osobní plány jako projet se na velbloudovi atd.

Jsem autorem e-booku - Jak z depresí jednou provždy. A několika dalších zdarma. Dělám mentoring přes Skype a pokud máte zájem, projdu s vámi depresí ke světlejším zítřkům a opravdu spokojenému životu. Stačí mi napsat pře Tlačítko messengeru v pravo dole na každé  stránce nebo na email: david@daviddovhun.cz

Co vám má e-book přinést…

Na vlastní kůži prožité a nalezené metody, jak se depresí krok po kroku zbavit. Získáte v něm cenné vedení, dozvíte se, co a proč dělat. Kde začít. Znovu vám dojde, že váš život má cenu. Znovu objevíte chuť a radost do života. Napravíte si sebevědomí. Získáte jistotu v tom, co děláte, a uvědomíte si své místo v životě. A znovu začnete žít aktivním životem.

Věřím a eBook je celkově napsaný tak, že pokud chcete cokoliv v životě změnit, musíte vyvinout aktivitu, aby se tak stalo. Dokážu přihlédnout k tomu, že je vám těžko... Že jste na dně. Ale nečekejte čtení, které vás bude litovat a ukazovat na melodramatický příběh vaší osoby. Dostanete rady, jak se z toho dostat. Na vásje, aby jste zapojili fantazii, udělali si pořádek sami v sobě, i v tom co chcete.

To je ostatně to nejtěžší co budete muset udělat. V průběhu několika týdnů budete plnit úkoly, které vám odhalí to kdo jste a co opravdu chcete. Začnete se mít více rádi a věřit, že váš život stojí za to žít. 

Pro koho je e-book vhodný?

  • Pro Toho kdo se chce dostat z deprese, a věří, že to jde(když jsem to dokázal já, můžete i vy)
  • eBook je pro každého, kdo chce-chtěl, jen neví-nevěděl jak.
  • Pro toho kdo ví, že je nutné udělat v životě změnu jen neví jakou a kde začít.

Jsem kompetentní vám pomoci? 

Nejsem vystudovaný psycholog ani psychiatr. Chtěl bych abyste chápali, že jsem člověk, který si sebezničujícími stavy prošel A snad i našel cestu, jak se jich zbavit. 2 roky píšu tento Blog a pomohl jsem už desítkám lidí se depresí zbavit a žít spokojený život. Sám žiju vědomě a snažím se svými radami a uvědoměními pomáhat druhým. 

Pozor: 

  • e-book vám nenahradí ani psychologa, ani psychiatra a není návodem jak přestat brát léky. Pokud už k psychologovi nebo psychiatrovi docházíte, postoj k e-booku i rady s ním konzultujte. Je to vaše výhoda, rady s někým konzultovat. 
Ad

Už máte toho boje s depresemi dost a pořád ne se z toho dostat?

 

Kupte si eBook Jak z depresí jednou provždy/ve 13 krocích získat zpátky sebevědomí a radost ze života.