Jakou roli hraje v našem životě sport?

IMG_0065

Ještě před pár dny jsem lítal v depresích. Kdo mi pomáhá? Jak?

Tím, že nemám nikoho spolehlivého, kdo by mě vrátil do hry a nakopl správným směrem, jsem se zase depkou vlekl. Dokonce už jsem měl sny, kdy jsem skákal z okna. A to byl pravý moment, zase něco rychle změnit.

Spolehlivě mě z toho dostalo plavání. Nevím ani proč jsem ho teď vynechal. Ale hned jak jsem zase začal, jsem se probral. Zase žiju.

Když jste na vozíku, já nad tím zase teď přemýšlel, že po mne nic nezůstává, nic nevytvářím.

Když jsem ještě kdysi vařil, jako kuchař, chodil jsem do té práce. Ušel jsem nebo ujel nějakou vzdálenost. Byla to práce, kde jsem něco tvořil.

Teď když to na mne padne, je to jako bych nedělal nic. Už 5 let pracuji z domu. A vždy když došla depka, jsem si říkal, co dělám? Čumím do PC, čtu, telefonuji. Jako bych nedělal nic.

Je dobré si najít nějakou aktivitu, nejlépe sport a nejlépe nějaký fyzicky náročný sport. Tedy aspoň za mne. Ale není to nutnost. Jde jen o to vyvíjet nějakou činnost co vás zaměstná od přemýšlení a nejlépe, když z té činnosti něco vzejde.

Někomu se stačí projít. Já to moc nedoporučuji. Pro mne z toho nikdy nic nevzešlo, jen jsem se plazil městem a nic z toho. A ve finále mi bylo ještě hůř. Podrobně v eBooku zde>>

Dělejte něco, co vám rozproudí krev.

Uvidíte je to fajn. Pokud jste v depresi, tak vám to pomůže zpět mezi šťastné, to vám slibuji. Pokud jste na vozíku chvíli, tak vám to pomůže dokonce srovnat vztahy. To funguje i když jste na vozíku déle, a vaše vztahy jsou špatné.

Začnete se cítit dobře, začnete si sebe více vážit, získáte potřebný odstup, zalije vás euforie a vrátí vás to zpět do hry. Ne nadarmo se říká ve zdravém těle zdravý duch.

Můžete skákat bunjee jumping, dělat adrenalinové sporty, dnes je při dobré vůli možné dělat všechno jako zdravý člověk. Nebo můžete dělat klasické sporty, halové. Pokud vám to postižení neumožňuje. Můžete dělat myslící sporty, šachy, boccia.

Nadace vám můžou přispět na vybavení, pomůcku. O co, kde a jak můžete žádat se dozvíte v mém eBooku ZDARMA

IMG_0061

Jde jen o to, že vás to něco musí chytit, pokud vás to nechytne, hledejte dál.

Pokud vás ta činnost bude bavit. Zaručeně vám to pomůže.

Co jsem na vozíku, vyzkoušel jsem postupně plavání, tenis, basketbal, ragby i florbal.

Mě kromě plavání ostatní sporty nic nedávaly. Byl jsem spíše zničený.

Plavání je ale úplně o ničem jiném. Plavu pro sebe. Je v tom něco co mne vždy vrátí zpátky. Cítím se dobře, jsem nabitý energií. Nejde o to dělat ten sport na vrcholové úrovni. Jde o to aby vás bavil.

Zkoušel jsem plavat i s trenérem. Ten mi dokonce říkal, že neumím plavat. Plavu jen prsa a místo 1 plavu 2 tempa na 1 nádech. A co? Koho to zajímá. Mě ne. Zase dám i 2-2,5 hodiny v kuse.

Uplavu si 80, 100 bazénů a baví mne to. Vždy vidím za sebou ty uplavané bazény, jsem rád. Kdybych mohl, tak pod vodou i dýchám.

Je to o tom, že vás to musí bavit. Pak Vás to dobíjí energií. Když si to dáte 2x-3x týdně. Pak je to paráda. Navíc děláte něco pro sebe.

V každém městě se dá dělat nějaký sport.

Pokud berete časpisy jako Vozka, Vozíčkář, Můžeš. Máte tam i kontakty na jednotlivé sporty. A pokud ne, napište mi mail na david@daviddovhun.cz , rád Vám nějaké kontakty pošlu. Nebo si napište do Konta Bariéry, Ligy vozíčkářů, ochotně Vám kontakty dají.

Pokud jste společenští a máte rádi kolektivní sporty, můžete hrát basket, florbal, ragby, sledge hokej.

Jsou i další sporty handbike, stolní tenis, fitness nebo méně fyzicky náročné a individuální, ty které se dají uzpůsobit vašemu postižení, boccia, střelba, lukostřelba.

Ať jste v depresi, pomůže Vám to zpátky ,,na nohy’‘ nebo jen vyplníte volný čas, budete se cítit skvěle. A o to jde.

Další tipy jak z depresí najdete v mém připravovaném eBooku- Jak z depresí jednou provždy

Pokud se chcete dostat z depresí nebo se sebou chcete jen něco udělat, udělejte něco pro sebe a začněte.

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a autorem projektu Svoboda na vozíku. Jsem autorem eBooku Jak z depresí jednou provždy, Proč pronajímat přes AirBnB a další Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem, k aktivnímu a spokojenému životu. A mou vášní jsou plavání, fitness, cestování a hostitelství. Více o mne si přečtete zde>>

Stáhněte si ZDARMA:

9 Klíčů jak se dostat z deprese i bez léků (POZOR-Není to návod, jak nebrat léky pokud už je užíváte)

Stáhněte si kompletního průvodce jak a čím zvládnout boj proti depresi. Jsou v něm základní principy myšlení, které potřebujete vědět, abyste byl/a se svým životem spokojený/á.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Stáhněte si ZDARMA

    9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
  • Ad
  • Nejnovější příspěvky
  • FB Komunita
  • Rubriky