Níže si stáhněte PDF nebo meditaci ZDARMA:

 

9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

Otázna není, jestli budete zase v pohodě, protože určitě budete. Hra spočívá v tom, být ochotný/á udělat co je pro to potřebné.

9 klíčů... je 9 základních věcí, které byste si měli uvědomit a zavést do života, pokud se chcete dostat z deprese. (Nechci nijak hodnotit užívání antidepresiv, ale někdo na ně prostě nedá. Někdo je užívat nechce). Důležité je taky vědět, že deprese vychází ze způsobu života (syndrom dnešní doby).

(Není to návod, jak antidepresiva bez porady s odborníkem vysadit, pokud už je užíváte. A odmítat je pokud máte těžší formu deprese). 

Pokud ale změníte přístup, zvládnete to i bez nich. 9 klíčů vám ukáže jak se přenastavit. Důležité je jít do akce. Vědět neznamená, že vám bude lépe. 9 klíčů je třeba dostat akcí do života. (Neříkám, že to bude úplně lehké, ale není to ani nijak zvlášť těžké.)

Jsou to věci člověku přirozené a jen je třeba si je připomenout a začít používat.

Dnešní doba nám říká, že máme všechno, ale většinu z toho důležitého nám bere každodenní shon, vztahy, které nefungují, práce, kterou děláme jen kvůli penězům... Vynechali jsme ze svého života tak důležité věci jako sebe, pohyb a vzduch...

Pamatujte!!!

U všeho začněte s minimálním zapojením. Mysl vám nebude servírovat výmluvy proč byste to něměli dělat, že není čas, chuť energie... (Dodržujte to pro jakýkoliv návyk, během pár dní dostanete skvělou odměnu) Postupně se zapojujte více. 

Změňte své návyky a změníte i svůj stav. Napište mi o tom. (Tady přes tlačítko Messengru nebo na e-mail david@daviddovhun.cz) Pokud si myslíte, že by 9 klíčů... někomu jinému mohlo taky pomoci, sdílejte tuto stránku. 

 

 

Meditace pro radost

Je mezi vámi spousta z vás, kteří už meditovat zkoušeli nebo i praktikovali delší dobu a spousta z vás od nich taky z nějakého důvodu upustilo. Další skupinou jsou lidé, kteří si vytvořili předsudek, že meditují jen budhisti, náboženští fanatici nebo sluníčkáři.

Spousta dnes žijících, vlivných, inspirativních nebo úspěšných lidí medituje, protože vědí, že tak jako je důležitá hygiena těla, je meditace způsob jak vyčistit mysl. Od každodenní přeinformovanosti, shonu a honění se za výsledky. Je výborná na zklidnění mysli a k čerpání nových psychických sil. 

Meditovat by měl člověk nejméně 15 minut denně. A říká se, že pokud si na meditaci 15 minut denně nenajde, pak by potřeboval minimálně 2x tolik. Pro radost trvá jen 5 minut 59 sekund. A proto není ani tak náročná a poslouchat ji tak můžete i několikrát denně. 

Každý by měl své mysli dopřát odpočinek a nasbírat nové síly. Možná proto, že mysl nejde vidět, ji ignorujeme a své psychice a mysli nedopřáváme tolik jako svému tělu. A psychiky a mysli si začneme všímat, až když je většinou pozdě. Stejně jako jídlo, vodu nebo spánek, ale člověk potřebuje i uklidnit mysl. Možná proto je dnes tolik depresí a psychických nemocí. 

Tuhle meditaci Pro radost jsem dostal jako dárek od Radka Trojana před 2 měsíci a proto, že mi hodně pomohla jsem se rozhodl, ji  zprostředkovat i vám. Radek vás celou meditací provede klidným hlasem, doprovází ho uklidňující a zároveň energická hudba. A vy se tak můžete soustředit na celek jako takový i na své prožívání během něj.

Meditace Pro radost vás doslova přiměje k radosti. Ji cítit, prožívat zas a znova každý den. I když si teď myslíte, že vaše radost je navždy pryč a že si na ni ani nevzpomenete.

Pevně věřím, že vám Pro radost pomůže znovu obnovit rovnováhu v tom jak žijete a k znovu nalezení radosti. Tak ať ji máte zas a znova každý den. 

Meditace jako taková je skvělá pro obnovení rovnováhy v životě i k načerpání psychických sil. Pro lidi s depresí a psychickými problémy platí, že cítit emoce jako radost, nadšení nebo spokojenost je o mnoho těžší než pro lidi bez nich. Pro radost je skvěle vedená meditace, která vás naučí si radost do života zase přinést. Napište mi jak na vás působí (přes tlačítko Messengeru na každé stránce nebo na e-mail david@daviddovhun.cz). A jestli se vám Pro radost líbí sdílejte ji.

 

 

Otázka není, jestli budete zase v pohodě, protože určitě budete. Hra spočívá v tom, být ochotný/á udělat co je pro to potřebné.