Deprese máte hlavně když nic neděláte… ?ef1cc2abe6d596892250e47a9d982f01Ano deprese přichází…

špatnou náladou a nastavením mysli buď off. U mne deprese začala ještě když jsem chodil a táhla se dlouho, než jsem si toho všimnul. Bral jsem to jako, že jsem to já. A pustil dobrovolně své koníčky.

Šlo o to, že jsem nezvládl rozchod s holkou. Je ale jedno, jestli vás postihla, až díky vozíku. Roky ubíhaly a já to bral jako ,,hrdina“, lidi mne litovali a já si říkal, fajn budu se mučit.

Žil jsem jen na autopilota, nevěnoval tomu co se se mnou děje pozornost. A čím déle jsem v tom byl, to bylo o hledání smyslu života, a ještě dál o pochybování o sobě sama. A postupně jsem zabředával a otupěl ke všemu.

b8abe8cf2a0d57ff8dba438a5694b462

Všechno šlo pryč…

V té době jsem měl jako koníčky práci, posilování a pití s kamarády po barech. Postupně ale vzalo všechno za své. Nic mne netěšilo, a tady už jsem se vezl s nemocí. Práci jsem ,,odbýval“ na nutné až jsem ji přestal zvládat. Přestal jsem cvičit. postupně se začal vyhýbat i přátelům. Říkal si, že mne nikdo nechápe. Až jsem přišel úplně o kontakt se světem. Na čas jsem se vzdal i alkoholu. O tom, že alkohol deprese jen prohlubuje, to asi víte.

Můj celý příběh si přečtěte zde>>

Ano dobrovolně jsem se vzdal kvalitního a aktivního života.

Co Vy?

Jasně můžete říct, že vy se nechcete mučit, že je to silnější než vy. Prostě nemáte chuť nebo nezvládáte něco dělat. Všechno je o ničem, nic Vás nebaví, nemáte sílu. Žádná aktivita vám nic nedává, naopak, jen vás to vysiluje. Bere vám to energii. Jak se deprese prohlubuje. Ztrácíte své ,,vazby’‘ na všechno co jste dříve dělali. Měli rádi. Že je to nemoc. Jak z depresí jednou provždy se dozvíte v eBooku zde>>

Asi už vám řekli, že…

Kamarádi, rodina nebo někdo ze známých vám určitě už řekli, že na depresi je nejlepší. A je to i obecně rozšířený mýtus. Něco dělat. Naházet na sebe práci, rovnat doma police v knihovně… Možná to má i logiku, ale…

4065b0fdaaaf5a1f6eda92c9a97e24a6-2Je třeba se zastavit a …

Důležité je se nejdřív zastavit a najít to své proč, svůj cíl. Dát si čas, promyslet co vám dává v životě smysl a co chcete dělat. Zeptat se sebe, co děláte jen proto, aby jste jen něco dělali a co opravdu chcete dělat. Více o tom píšu v eBooku Jak z depresí jednou provždy. Až potom můžete začít něco dělat.

Neházejte na sebe bezmyšlenkovitě práci nebo nějaké aktivity jen proto, že budete něco dělat. A pak padat do depresí hlouběji, protože jste to zkusili a nic Vám to nedalo.

Uvědomte si, že deprese není vaší součástí, je to nechtěný stav. Žili jste bez ní a chcete proti ní bojovat.

Když budete vědět co chcete a budete proto něco dělat. Můžete si přinejhorším říct, ok, to nepomáhá, zkusím to jinak. Pokud jste v depresi dlouho a nevíte co… začněte dělat věci, které když nemáte deprese, vás baví-bavily.

Obnovujte si akcí život ve všech oblastech. Jen tak se dostaví dlouhodobý úspěch. Pokud budete jen pracovat, na chvíli vám to pomůže, ale po nějakém čase dojdete k bodu, že jen pracujete, i když vás to teď naplňuje.

Dřív nebo později se dostaví vyhoření. A co pak budete dělat, o co se v životě opřete? Snad teď neřeknete, že o někoho blízkého. Jde nám hlavně o to aby jste stáli na svých nohách. Nejste přeci děti. Za svůj stav se budete zodpovídát jen sobě.

Není jen prací člověk živ.

Uvědomte, že není jen práce, máte koníčky, něco od života chcete, měli byste se o jednotlivé koníčky zase zajímat. I tahle zájmová plytkost je dílem deprese. Člověk je tvor společenský, a měli byste proto chodit i mezi lidi.

Jen netvrďte, že jste introverti. Nejde o to obrážet večírky, ale zajít si např.do kavárny, do kina. Nemusíte být výřeční.

Děláte nějaký sport? Skvěle. Nesnažte se ho ignorovat, proto, že se vám nechce. Neděláte? Přemožte se a s nějakým začněte.  Sport ve vás dokáže probudit to dobré. Zapálit ve vás chuť i pocit štěstí. Je to o endorfinech, ale to asi víte…  Že potřebujete ke sportu to nebo to? Kde vám pomohou s financemi na získání potřebných komp.pomůcek se dočtete v eBooku Zdarma zde>>

Pokud jste v jádru společenští, zavolejte přátelům a zajděte posedět do hospůdky, kavárny, na koupaliště. Domluvte se a zajděte kdekoliv. Rozhodně nepijte alkohol. Můžete si dát nealko pivo-drink, limonádu, kafe. I když si myslíte, že s vámi alkohol nic nedělá, teď se tím řiďte.

Možná vám plánování nic neříká, ale plánujte. I bez depresí je dobré mít cíl a znát postup jakým se k němu chcete dostat. Více o tom v připravovaném eBooku Jak z depresí jednou provždy

Boj vyhraje jen ten kdo bojuje.

Nenechte si depresí namluvit, že život za to nestojí. Budujte, berte si svůj život zpět. Začít můžete kteroukoliv oblastí života, ale budujte si ho ve všech jeho častech. Přeji vám hodně úspěchů a budu rád, když mi napíšete o vašich pokrocích nebo i jestli vám něco není jasné.

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a autorem projektu Svoboda na vozíku. Jsem autorem eBooku Jak z depresí jednou provždy, Proč pronajímat přes AirBnB a další Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem, k aktivnímu a spokojenému životu. A mou vášní jsou plavání, fitness, cestování a hostitelství. Více o mne si přečtete zde>>

Stáhněte si ZDARMA:

9 Klíčů jak se dostat z deprese i bez léků (POZOR-Není to návod, jak nebrat léky pokud už je užíváte)

Stáhněte si kompletního průvodce jak a čím zvládnout boj proti depresi. Jsou v něm základní principy myšlení, které potřebujete vědět, abyste byl se svým životem spokojený.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • FB Komunita
  • Ad
  • Stáhněte si ZDARMA

    9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky