Co je štěstí?

Co je pro jednoho štěstí, pro druhého štěstí není v žádném případě.

Někdo je spokojený když vydělává dost peněz, naplňuje ho práce a možná i materiální věci, které si může pořídit. Někdo je zase spokojený, když má dobré a fungující vztahy a na materiální věci není zaměřený vůbec.

Co je štěstí pro mne? Asi mít obojí v rovnováze. Moc vztahů neudržuji, nebo spíše dříve jsem neudržoval. Teď se ale něco mění. Uvědomuji si, že je pro mne důležité mít se o někoho opřít. Jsou prý nějaké 4 oblasti. Práce, vztahy, volný čas a finance. Poslední dobou se snažím mít všechny tyto oblasti v rovnováze.

Někomu může stačit, že žije ze dne na den, baví se a má rád život. Co ale není tak zřejmé, že tito lidé právě všechny 4 oblasti v rovnováze udržují.

Být znovu šťastní vám pomůže e-Book Jak z depresí jednou provždy

Národy

Když jsem projížděl Maďarsko, Rumunsko a pak Bulharsko, zamýšlel jsem se nad lidmi a jejich stylem života. Zatím co mi Maďaři přišli materiální na benzinkách i ve městě to vypadalo jako by pořád obchodovali, Rumuni prodávali u cesty třešně a další ovoce a zeleninu, staří Rumuni posedávali před svými baráky na lavičkách nebo i jen tak na patníku. Řekl bych, že si povídali o tom co kde bylo fajn, jak prožili den atd. a v Bulharsku, z velké části obydlené Rusy jsem potkal jak jeden pomáhá s koňským povozem druhému.

Když zjistli, že jsem na vozíku, mohli se přetrhnout aby mi s něčím pomohli.

Někde jsem četl, že rozdíl mezi severní a jižní Amerikou a jejich vyspělostí a vlivem na ostatní státy je v tom, že severní Ameriku obydlovali už od začátku cílevědomí lidé, zatímco jižní Ameriku temperamentní lidé ne až tak cílevědomí. Byli by věčně slavící a temperamentní lidé šťastní kdyby měli jasně vytýčený cíl a pevně daný řád? Myslím že určitě.

Kým máte být?

Každý jsme nějaký a nemá to mít vliv na to co chceme. Můžeme být sví a dělat jen to co nás dělá šťastnými. A být šťastní. Nechci říkat, že když jste temperamentní je to špatně. Bez cílevědomých a průkopnických lidí by dnešní společnost ale nebyla tam kde je dnes. Jestli je to dobře nebo ne posuďte sami.

Co chci říct je, že byste znovu měli sledovat a dělat to  co dělá dobře vám. Být sami sebou. Ponořit se do sebe a zjistit kdo jste a co vám dělá dobře. Myslím si zároveň taky ale, že cílevědomost je zapotřebí a na místě, abychom byli pro sebe dostatečně přitažliví. Cílevědomost je podle mého jedna z vlastností díky které jsou lidé šťastní.

Neznamená to, že nemůžete být přirození a žít v rovnováze, klidu a míru. Jen to, že i když chcete pást krávy někde v Tibetu, tak byste měli mít cíl, kolik jich chcete a proč je chcete chovat.

Pomoc ode mne

Pokud s tím chcete pomoci, pokud s depresí chcete zatočit, mohu vám pomoci do Nového Startu, tak se nazývá moje nabídka k vám, kteří chcete Zdarma měsíc konzultací na Skype se mnou. Pošlete mi na david@daviddovhun.cz e-mail, kde se v krátkosti představíte a napište jak na tom jste. Vyberu 5 z vás měsíčně.

Tip

Pokud se chcete z depresí dostat. Vytyčte si cíl, o který se posnažíte. Vytyčte si něco co vás šťastnými udělá. A zároveň sledujte už teď co je pro vás dobré, co vám je příjemné. A teď nemám namysli hluboké věci, i když je dobré se zamýšlet i takto.

Mám na mysli malé každodenní věci, poslech dobré hudby, podívat se v TV na Autosalon, přečíst si dobrou knihu, zajít si do kina. Protože, jak se stavíme k malým věcem, tak se stavíme i věcem větším. Snažte se je pro to dělat pro sebe. Zjistěte tedy znovu co vám dělá dobře. Nemůžete být šťastní pokud nevíte co vám dělá radost.

Začít můžete tak, že si sepíšete co vám dříve dělalo radost, s kým vám bylo dobře a proč, jaké jsou vaše silné stránky, k čemu jste měli dříve blízko, co vám šlo. V práci, vztazích, ve volném čase i ve financích. Pak si napište kdy si na to najdete čas. Když tu činnost budete vykonávat, soustřeďte se pouze na ni. Vyhranili jste si na ni čas, z důvodu, že jste chtěli, tak ať vás pozornost neodvádí nikde jinde.

Časem zjistíte, že vám zase dává to co dříve. Budete z ní opět čerpat sílu a pohodu. Pomůže vám v tom i e-Book Jak z depresí jednou provždy, který najdete zde>>

Muška jenom zlatá

Štěstí tedy není nic pevně daného. Je to několik do sebe zapadajících věcí. Které když se spojí tak vytvoří šťastnou bytost. Pokud jste tak daleko, že nevíte co vás dělá šťastnými. Nezbývá vám nic jiného než na to znovu přijít. A to i pokus omyl. Prostě zkoušejte co je to vaše. Nikdo vám nemůže říct co vás učiní šťastnými.

Nikdo není vámi. Nemá vaši ossobnost, zkušenosti, vlohy, vlastnosti.

Štěstí taky neznamená, že je vše ideální. Znamená to to, že i když máte problémy a starosti, dokážete se nad to povznést a být šťasní i přes ně.

Neberte to jako ránu pod pás, vím, že je někdy těžké jen vstát, ale pokud nic neděláte, nedivte se, že nejste šťastní. Dává vám to smysl? Pevně věřím, že ano, protože v životě nic není zadarmo, všechno chce nějakou akci.

Chcete rovnou začít? Pomůže vám v tom e-Book Jak z depresí jednou provždy, najdete ho i zde>>

Snad vám tento článek o víkendu přišel zajímavý. Pokud ano, napište mi do komentářů nebo mi přímo napište e-mail co pro vás znamená štěstí.

David

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a autorem projektu Svoboda na vozíku. Jsem autorem eBooku Jak z depresí jednou provždy, Proč pronajímat přes AirBnB a další Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem, k aktivnímu a spokojenému životu. A mou vášní jsou plavání, fitness, cestování a hostitelství. Více o mne si přečtete zde>>

Stáhněte si ZDARMA:

9 Klíčů jak se dostat z deprese i bez léků (POZOR-Není to návod, jak nebrat léky pokud už je užíváte)

Stáhněte si kompletního průvodce jak a čím zvládnout boj proti depresi. Jsou v něm základní principy myšlení, které potřebujete vědět, abyste byl/a se svým životem spokojený/á.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Stáhněte si ZDARMA

    9 klíčů jak se dostat z deprese i bez léků

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (David Dovhun, J.Trnky 1237/9, Ostrava, 70900, IČ: 04404939 ) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů , které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady ochrany osobních údajů
  • Ad
  • Nejnovější příspěvky
  • FB Komunita
  • Rubriky