Můj příběh

Pomáhám lidem z depresí. Krok za krokem k aktivnímu a spokojenému životu.

Dnes se cítím na vrcholu světa. Jsem pánem svého života. Dělám, co mne baví, práci i zájmy. Mám velké plány a plním si krok po kroku své sny.

Nebylo to ale tak vždy

Roky jsem trpěl úzkostmi a depresemi. Úzkosti mne zahnaly do kouta, strachy se promítaly do kontaktů s lidmi. Deprese způsobily, že jsem se několikrát pokusil ukončit svůj život.

Na invalidní vozík jsem se dostal kvůli depresím

V době, kdy jsem měl první deprese, jsem se přistěhoval k rodině a nějakou tam dobu zůstal bydlet. Několikrát jsem ztratil práci. Mezi lidmi jsem trpěl úzkostmi. Ztratil jsem zájem o cokoliv. Nakonec jsem přerušil styky s lidmi úplně.

Byly dny, kdy jsem nemohl dělat nic, jen spát. Byl jsem nepoužitelný. Rodina mi nepomohla, spíš naopak. Smáli se mi, že jsem k ničemu, nemám práci, nic nedělám.

I kvůli tomu jsem došel do bodu, kdy jsem chtěl ukončit život. Skočil jsem z mostu.

Co dělat?

Poté, co jsem se dostal na vozík, jsem si prošel ještě obdobím, kdy jsem hodně pil. Nevěděl jsem, co dělat, nikdo mne nepřipravil ani na to, co život na vozíku obnáší.

(I když se, to jen tak mimochodem, za vozíčkáře vlastně nepovažuji.)

Vůbec jsem nevěděl, jak si poradit s depresí. Na rovinu - u psychologa jsem jako chodící byl jen třikrát. Častěji jsem se tam dostal až po skoku z mostu, když jsem už byl na vozíku.

Nicméně nikdy, a letos to bude už 10 let, jsem nepřišel na chuť způsobu, jakým mne ,,léčí.’’
Je to jako přes kopírák. On/Ona: Jak se vede?, Já: Dobře, On/Ona: Tak to je dobře. Nebo. On/Ona: Jak se vede? Já: Špatně, On/Ona: Zvedneme léky/Dáme tedy převoz do PL.

Nic mezi tím. Nic, co by mi ukázalo lepší zítřky. Nemám nic proti lékům. Určitě napraví chemii v mozku. Ale co dál? Mám za to, že s lidmi s depresí se má pracovat a hlavně, že na sobě mají pracovat i oni sami. Ne se spoléhat na léky, že za nás odžijí život.

Když mi doktor řekl, že mám depresivní syndrom, který se nedá léčit, skočil jsem znovu, z přístavní hráze.

Vlastní léčba

Když jsem se probral, pobyl jsem si nějakou dobu v léčebně a tehdy jsem si řekl, že na deprese nevěřím a dostanu se z toho (od puberty jsem přečetl hodně knih o psychologii i rozvoje osobnosti). A začal jsem sledovat jen sebe, co mi dělá dobře, dělal jen to, co chci dělat.

Našel jsem si práci, u které jsem vydržel 4,5 roku, sportoval jsem (basketbal, plavání). Oprášil pár vztahů, chodil posedět na kávu, pivo.

Žil jsem normální život. Depresí jsem se, až na jednu krátkou epizodu, zbavil. Zjistil jsem, co na mě platí a uvědomil si, že jsem tvůrcem svých stavů.

Vrátily se

Až na začátku roku 2015 jsem začal ztrácet půdu pod nohama. Z více důvodů. Začal jsem být zase v kontaktu s rodinou, pracoval jsem 16 hodin denně a více, rozešel jsem se s holkou. Osobní život jsem v té době úplně vypustil. Fungoval jsem jen na práci. Žádný volný čas.

Pořídil jsem si sice handbike, vertikalizační stojan, motomed, koupil posilovací stroj, ale vždy po pár týdnech můj zájem o každou věc opadl.

Nemohl jsem se pohnout z místa. Rodina nikdy „nezklamala“. Vždy mi připomněli, že jsem lůzr a lempl. To mě vždycky úplně dorazilo.

Čím více jsem se snažil, tím to bylo horší. Deprese vrátily tak silně jako nikdy předtím. Úzkosti mne hnaly do kouta a já si vyčítal, že jsem úplně neschopný, i to, že vůbec dýchám. Zase jsem hledal smysl života, proč vůbec žiju a mám žít.

Snažil jsem se toho zbavit sexem, chozením mezi lidi, ale bylo to jen horší. Nic mne z toho ne a ne vytáhnout. Znovu jsem pustil odpovědnost a dostal se k poslednímu pokusu, chtěl jsem se předávkovat.

Kde nastal ten zlom?

Zlom pro mne nastal asi tři měsíce po posledním pokusu. Znovu jsem si řekl, že takhle žít už nechci. Sestra mne na chvíli nechala bydlet u sebe. I když mi nadávala, že nejsem normální, tak jí děkuji. I za to, že mi vařila obědy. Do toho za mnou chodil její přítel, denně mi něco vykládal, i když jsem o to neměl zájem, ale byl tam. Díky.

Začal jsem znovu studovat osobní rozvoj. Četl články, e-booky na internetu poslouchal jsem audioknihy a webináře.
Dával jsem si svůj život pomalu dohromady. Zlehka. Šel jsem zase do sportu, který mne maximálně baví. Plavání. Začal jsem aktivně trávit volný čas. Našel jsem si i několik koučů, se kterými probírám kroky, kudy se budu ubírat.

Práci jsem dal po měsíci sbohem, protože už mi nic nedávala. Navíc zaměstnavatel měl jinou představu o platu. A řekl jsem si, že bych se teď mohl pustit do něčeho sám za sebe. Podnikat.

V hlavě jsem měl a ještě mám projekt Svoboda na vozíku. A skoro jsem se vrhnul i do prodávání zboží na Amazonu… Ale narazil jsem na kurz podnikání, jehož hlavní náplní bylo psaní e-booků. A protože mne to baví a mohu tak pomáhat lidem, nakonec jsem u toho zůstal.

Nejdříve jsem se soustředil na psaní pro vozíčkáře, ale v průběhu času jsem se zaměřil na rady, jak žít s depresemi a jak se jich zbavit.

A teď?

Jsem autorem e-booku - Jak z depresí jednou provždy. A právě pro vás připravuji i nový e-book zdarma. Do budoucna chystám konzultace přes telefon nebo Skype. Kromě práce se věnuji sportu a plním si drobné i větší cíle.

Co vám má e-book přinést…

Na vlastní kůži prožité a nalezené metody, jak se depresí krok po kroku zbavit. Získáte v něm cenné vedení, dozvíte se, co a proč dělat. Kde začít. Znovu vám dojde, že váš život má cenu. Znovu objevíte chuť a radost do života. Napravíte si sebevědomí. Získáte jistotu v tom, co děláte, a uvědomíte si své místo v životě. A znovu začnete žít aktivním životem.

Věřím a eBook je celkově napsaný tak, že pokud chcete cokoliv v životě změnit, musíte vyvinout aktivitu, aby se tak stalo. Dokážu přihlédnout k tomu, že je vám těžko... Že jste na dně. Ale nečekejte čtení, které vás bude litovat a ukazovat na melodramatický příběh vaší osoby. Dostanete rady, jak se z toho dostat. Od vás chci aby jste zapojili fantazii, udělali si pořádek sami v sobě, i v tom co chcete.

To je ostatně to nejtěžší co budete muset udělat. V průběhu několika týdnů budete plnit úkoly, které vám odhalí to kdo jste a co opravdu chcete. Začnete se mít více rádi a věřit, že váš život stojí za to žít. 

  • Dostat se z depresí, když jsem to dokázal já, můžete i vy
  • eBook je pro každého, kdo chce-chtěl, jen neví-nevěděl jak
  • Nenahradí vám léky ani psychiatra, postup s ní/m konzultujte. Nic tím nezkazíte.

Mojí prvotinou je e-book 7+1 rada jak úspěšně a bez stresu žádat o příspěvky, který brzo přesunu na web www.svoboda-na-voziku.cz, protože je zaměřený právě na vozíčkáře. Můžete si ho ještě pár dní stáhnout ZDARMA tady na blogu. Pak už bude jen na druhém webu.

O čem je?

Chci Vám v něm ukázat, o jaké dávky, kde a jak můžete žádat, na co se připravit, s čím počítat atd. Vše je v něm sepsáno stručně a přehledně a věřím, že vám pomůže, ať jste na vozíku čerstvě nebo déle.

Moje knihy Česká bibliografická databáze. Placený e-book najdete v Záložce/Vložených knih...

Chcete zase vidět svýma očima? Objevte v sobě jednou provždy, že život má smysl a stojí za to ho žít.

 

Kupte si eBook Jak z depresí jednou provždy/ve 13 krocích získat zpátky sebevědomí a radost ze života.